محققان ایرلندی پی بردند؛

كاهش شنوایی با افزایش سن

كاهش شنوایی با افزایش سن

به گزارش پاراسول طبق نتایج تحقیق جدید، كاهش شنوایی در سنین بالا احتمال مبتلا شدن به زوال عقل را بالا می برد اما محققان هنوز به این اطمینان نرسیده اند كه ایا فقط این یك شرط باعث بروز مشكل می گردد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، به قول تیم محققان ایرلندی در كالج ترینیتی دوبلین، حدود یك سوم افراد بالای ۶۵ سال كاهش شنوایی مرتبط با افزایش سن را تجربه می كنند. مطالعه قبلی هم نشان داده است كه از بین رفتن شنوایی غالبا، و نه همیشه، حدود ۵ تا ۱۰ سال پیش از شروع زوال عقل اتفاق می افتد.
در مطالعه جدید، تیم تحقیق داده های ۳۶ مطالعه قبلی كه شامل بیش از ۲۰ هزار نفر در سراسر جهان بود را بررسی كردند. پژوهشگران دریافتند رابطه كمی بین كاهش شنوایی ناشی از سن و افزایش ریسك زوال حافظه، اختلال روانی و زوال عقل وجود دارد.
به گفته محققان، باآنكه وجود این ارتباط كوچك است اما از لحاظ اندازه و اهمیت با سایر فاكتورهای پرخطر مبتلا شدن به زوال عقل قابل قیاس است.
به گفته محققان، كاهش شنوایی مرتبط با سن با ۲۲ درصد احتمال بیشتر اختلال شناختی و ۲۸ درصد ریسك بالاتر هر نوع زوال عقل مرتبط می باشد.
محققان تاكید می كنند حتی اگر كاهش شنوایی با زوال عقل مرتبط باشد، بدان معنا نیست كه امكان پیشگیری این مشكل در افراد مسن وجود ندارد.
 

1396/09/18
01:09:44
5.0 / 5
5250
تگهای خبر: شنوایی , محقق , پژوهشگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است