مطالعه جدید نشان می دهد؛

زندگی در نزدیكی چاه های نفت و گاز و بالا رفتن خطر تولد نوزاد كم وزن

زندگی در نزدیكی چاه های نفت و گاز و بالا رفتن خطر تولد نوزاد كم وزن

به گزارش پاراسول مطالعه جدید نشان داده است زنان حاملگی كه در نزدیكی چاه های فعال گاز و نفت زندگی می كنند در معرض ریسك تولد نوزادانی با وزن پایین هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، محققان داده های مربوط به حدود ۳ میلیون زایمان انجام شده در مورد زنان کالیفرنیایی ساکن در ۱۰ کیلومتری چاه نفت یا گاز بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ را بررسی کردند.
محققان دریافتند خانمهایی که در فاصله کمتر از ۱.۵ کیلومتری یک چاه نفت یا گاز زندگی می کردند در مقایسه با زنان ساکن با فاصله بیشتر از این نوع چاه ها، ۴۰ درصد بیشتر با احتمال تولد نوزاد کم وزن روبرو بودند.
«راشل مورلو فراش»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در اینباره می گوید: «تولد کودک کم وزن و کوچک می تواند بر رشد نوزاد تأثیر گذاشته و ریسک مشکلات سلامت را در اوایل کودکی و حتی بزرگسالی افزایش دهد.»
طبق یافته ها، نوزادان کامل بدنیا آمده در نزدیکی چاه ها به طورمیانگین ۳۶ گرم کوچک تر از نوزادانی هستند که در حوالی اینگونه چاه ها به دنیا نیامده اند.
به گفته محققان، غالباً در سایت های گاز و نفت، آلاینده های هوا و آب، نور اضافی بیشتر از حدزیاد و سروصدا تولید می شود. اما هنوز معلوم نیست که دقیقاً چه مواردی در تولد نوزاد کم وزن نقش دارد و تنها چنین رابطه ای مشاهده شده است.

1399/03/20
14:42:24
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: آب , تولید , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است