برگزاری نشست فوق العاده نحوه استقرار برنامه ارتقای امنیت غذایی دراستان های كم برخوردار

برگزاری نشست فوق العاده نحوه استقرار برنامه ارتقای امنیت غذایی دراستان های كم برخوردار

به گزارش پاراسول نشست فوق العاده برای هماهنگی و نحوه استقرار «برنامه و الگوی ارتقای امنیت غذایی در استان های كم برخوردار» (طرح باغ) در كارگروه تغذیه و امنیت غذایی دبیرخانه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی برگزار گردید.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا نشست فوق العاده برای هماهنگی و نحوه استقرار «برنامه و الگوی ارتقای امنیت غذایی در استان های کم برخوردار» به منظور ایجاد هماهنگی لازم در اجرای طرح برای ۸ استان کم برخوردار ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد و توجه ویژه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا در این استان ها و ضرورت تاکید بر استقرار این برنامه، در دستور کار قرار گرفت.

همچنین ضمن ارائه گزارشی از روند انتخاب هشت استان، روش تعامل و همکاری بین بخشی، روش توجیه گروه همتایان و همکاران استانی و پیشبینی یک جلسه مجازی در وزارت کشور و حضورهشت استاندار جغرافیای هدف، جهت هماهنگی اجرای کار در استان ها عنوان شد.

در ادامه استفاده از شرایط کنسرسیوم برای سازمان های دولتی و مردم نهاد، که در این برنامه اهداف واحدی را دنبال می کنند، با محوریت سازمان بهزیستی، پیشنهاد شد که مستلزم تدوین یک تفاهمنامه بین وزرای مربوطه است. استفاده از کمک های خیرین و سمن ها و بنیاد برکت، بنیاد علوی و کمیته امداد امام خمینی، بعنوان همکاران و تسهیلگران اقدامات و مداخلات با بخش دولتی در برنامه استقرار طرح باغ دیده شده است.

به گزارش وبدا، این نشست با حضور دکتر دل پیشه رئیس دبیرخانه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی و مدعوین از حوزه های سازمان امور اجتماعی کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، اداره کل بهبود تغذیه روز گذشته در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید.

منبع:

1399/03/22
20:15:17
5.0 / 5
2316
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است