معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت اعلام كرد:

اعمال محدودیت های كرونایی در شهرهای قرمز

اعمال محدودیت های كرونایی در شهرهای قرمز

معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت، از اعمال محدودیت ها در شهرهای قرمز كرونا اطلاع داد.


به گزارش پاراسول به نقل از مهر، محسن فرهادی، در مورد مصوبه اعمال محدودیت در استان های قرمز کرونا، اظهار داشت: بر مبنای مصوبه ای که از جانب ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ گردیده است، مقرر شده، بر طبق رنگی که برای نشان دادن وضعیت انتشار کرونا در استان های مختلف اعلام می شود، برای فعالیت چهار گروه شغلی در آن استان ها، تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: به این معنا که در این مصوبه مشاغل به چهار گروه تقسیم شده اند و بر مبنای وضعیت شهرها به فعالیت شأن ادامه می دهند. مثلاً در شرایط سفید هر چهار گروه فعالیت دارند و در شرایط زرد، گروه چهار از فعالیت منع شده و در شرایط نارنجی گروه سه هم ممنوع می شود. اما در شرایط قرمز، فقط گروه یک می تواند فعالیت کند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در مورد جزئیات گروه شغلی یک که در شرایط قرمز می تواند به فعالیت خود ادامه دهد، بیان نمود: گروه یک، شامل، تمام گروه های امدادی و درمانی، گروه هایی که برای تأمین مایحتاج و ارزاق مردم فعالیت دارند و همچنین، خدمات اضطراری، می شود.

فرهادی اظهار نمود: هم اکنون بر مبنای تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، این مصوبه تهیه شده و به استانداری ها و دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده تا با عنایت به شرایط حاکم در استان ها، از نمودار مشخص شده در این مصوبه، پیروی کنند. یعنی اگر قبلاً دانشگاهی می خواست فعالیت گروه شغلی چهار یا سه را محدود کند، باید حتما مصوبه ستاد را می گرفت، اما در جدول بندی مصوبه جدید، تکلیف چهار گروه شغلی کاملاً مشخص شده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این، اگر استانی اختیاراتی بیشتر از موارد درج شده در مصوبه می خواهد، باید اعلام نماید تا در صورت تأیید وزرای بهداشت و کشور، رئیس جمهور آن اختیارات را واگذار کند.

وی بیان نمود: قبلاً هر تصمیمی که اعلام می شد، بر مبنای تصمیم ستاد مقابله با کرونا برای کل کشور بود و مثلاً اگر گفته می شد، تالارها تعطیل شود، تمام تالارهای کشور تعطیل می شد. اما هم اکنون، فقط استان های قرمز با محدودیت فعالیت مواجه می شوند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه این محدودیت ها در استان های قرمز اعمال می شود، خاطرنشان کرد: سیاست کلی این نیست که محدودیت ها مجدداً اعمال شود، وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا بر این باورند که از این پس، در جایی که افزایش بیماری مشاهده می شود، محدودیت ها تشدید شوند. سیاست کلی ما، اجرای پروتکل ها و تشدید نظارت بر اجرای پروتکل ها است.


منبع:

1399/04/13
12:25:45
5.0 / 5
2226
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است