در جلسه ستاد مقابله با كرونا در تهران عنوان شد؛

تقلیل ساعت كار تا آخر ریشه كنی كرونا اجرا شود

تقلیل ساعت كار تا آخر ریشه كنی كرونا اجرا شود

به گزارش پاراسول فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، تقلیل ساعت كاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی كارمندان را تاپایان ریشه كنی كرونا خواهان شد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، علی رضا زالی، در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران که روز چهارشنبه ۱۸ تیر ۹۹ با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، انتظامی، نظارتی و نیروهای مسلح و روسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار شد، لزوم بازبینی در اعمال محدودیت ها و ایجاد فرآیندهای مقابله با کرونا را مورد تاکید قرار داد.
وی، تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی کارمندان را مورد توجه قرار داد و استمرار این سازو کار را تاپایان ریشه کنی کرونا خواهان شد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه اصرار بر اعمال محدودیت ها در دستور کار ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا قرار دارد تصریح کرد: لغو آزمون های حضوری دانشگاه ها، افزایش سطح تراکنش های مالی توسط بانک ها و عرضه پیشنهادات سخت گیرانه برای ایجاد شرایط بهتر و جلوگیری از افزایش فرسودگی کادر درمان می تواند همچون اقدامات موثر برای کنترل کرونا باشد.
زالی اظهار داشت: ظرف ۴۸ ساعت گذشته آمار رجوع کنندگان با علایم کووید ۱۹ به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده که باید برای کنترل این ویروس به سرعت اقدامات مداخله ای و جدی صورت گیرد.
وی از ایجاد مرکز هدایت مشترک بیماران در سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران اطلاع داد و توضیح داد: این مراکز به صورت مشترک و هماهنگ توزیع و ساماندهی بیماران کرونا را عهده دار هستند.
زالی با اشاره به اینکه حداقل ۲۵ درصد از ظرفیت بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی تهران به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص پیدا کند، تصریح کرد: بر مبنای نیازها این ظرفیت متغیر خواهد بود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه صرفا تمرکز بر درمان راه به جایی نخواهد برد، اظهار نمود: نگاه تک بعدی به حوزه درمان پاسخگوی نیازهای ریشه کنی کووید ۱۹ نخواهد بود و لازم است سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی هم به این حوزه با جدیت بیشتر ورود کنند.
افزایش مراکز ۱۶ ساعته غربالگری به ۹۰ مرکز یکی دیگر از مواردی بود که زالی به آن اشاره نمود و در بخش دیگری درباره اعمال نظارت ها و ساماندهی بیشتر تخت های بیمارستانی در چارچوب گروه ۶۰ نفره اطلاع داد.
وی، شکل گیری هیئت نظارتی مشترک در تمامی مجموعه ها و دستگاه های دولتی را ضروری دانست و اضافه کرد: متاسفانه شیوه نامه های بهداشتی کنترل کرونا در مشاغل مختلف به پایین ترین سطح خود رسیده که باید این مدل اصلاح گردد.
زالی در ادامه افزایش تخت های بیمارستانی را ضروری ذکر کرد و اضافه کرد: با بهره برداری از پروژه های در حال تکمیل بیمارستانی می توانیم در بازه زمانی کوتاه حجم قابل توجهی از نیاز شهر و استان تهران را در جهت تأمین تخت های بیمارستانی مرتفع نماییم.

1399/04/19
22:36:02
5.0 / 5
2614
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است