توزیع مجانی حدود ۲۲ میلیون كالای بهداشتی از جانب خیران حرم ساز

توزیع مجانی حدود ۲۲ میلیون كالای بهداشتی از جانب خیران حرم ساز

به گزارش پاراسول معاون مشاركت های مردمی ستاد بازسازی عتبات از تولید و توزیع مجانی بیشتر از ۲۲ میلیون قلم انواع كالای بهداشتی و پزشكی در ادامه فعالیت جهادی خیران حرم ساز و موكب های سلامت در رزمایش كمك مومنانه و مقابله با كرونا، اطلاع داد.


به گزارش پاراسول به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی خاطرنشان کرد: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری رزمایش کمک مومنانه و مقابله با کرونا، استقبال موکب های سراسر کشور برای مشارکت در این امر به شکل مضاعفی افزایش پیدا کرد، به طوریکه تعداد خادمان جهادی از ۱۸۳ هزار نفر فراتر رفت و تعداد موکب های سلامت فعال در این حوزه به ۶۱۴ مورد رسید.
دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: خیران حرم ساز و موکب های ۳۱ استان، با جمع آوری نذر و کمک های مردمی، ۳۲۶ کارگاه تولید ماسک و البسه پزشکی، ۱۶۳ کارگاه تولید مواد ضدعفونی و دستکش، ۵۳ باب نانوایی و ۱۰ آشپزخانه برای طبخ غذای گرم در سه ماهه نخست سال جاری برپا کردند.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: بیشتر از ۱۵ میلیون و ۶۴۱ هزار ماسک، دو میلیون و ۶۳۲ هزار دستکش، دو میلیون و ۶۵۸ هزار البسه پزشکی و ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار قوطی ژل و مایع ضد عفونی در کارگاه های جهادی خیران حرم ساز و موکب های اربعینی در بهار سال جاری تولید و به صورت مجانی توزیع شد.
او با اشاره به اینکه فعالیت جهادی مجموعه های در رابطه با ستاد بازسازی عتبات همچنان با قوت ادامه دارد، اضافه کرد: در این زمان، نزدیک به نیم میلیون بسته معیشتی شامل برنج، ماکارونی، مرغ و گوشت، روغن، حبوبات و رب گوجه فرنگی به ارزش میانگین هر بسته ۳۰۰ هزارتومان به همت خیران سراسر کشور توسط موکب ها، تهیه و بین خانواده های کم بضاعت و صدمه دیده از کرونا توزیع شد.
معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: استان تهران با برگزاری ۷۷ موکب، خوزستان با ۶۱، البرز ۴۲، بوشهر ۴۰ و کرمانشاه و لرستان هریک با ۳۸ موکب، استان های برتر در رزمایش کمک مومنانه و شکست کرونا هستند.
افضلی با اشاره به اینکه ستاد بازسازی عتبات مجموعه ای برآمده از بطن جامعه است که کمک های داوطلبانه خیران و محبان خاندان را به نمایندگی از آنها در راه توسعه حرم های مطهر و ایجاد امکانات رفاهی زائرین هزینه می کند، اضافه کرد: سابقه خدمات رسانی به هموطنان در زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان و بحران کرونا نشان داده است که مردم و مسؤولان به این تشکل مردمی ـ مذهبی اعتماد دارند و روی فعالیت جهادی آن در مواقع بحرانی حساب باز می کنند.
وی به تجربه چندین ساله ستاد بازسازی عتبات در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی، لجستیک سریع تجهیزات و ساماندهی و برگزاری موکب های خدمات رسانی اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدامات سبب شده تا گستره فعالیت این تشکل مردمی ـ مذهبی از حوزه عمرانی و مهندسی فراتر رفته و امروز به نیروی واکنش سریع و کارآمد در شرایط بحرانی تبدیل گردد.
افضلی ماهیت مردمی، محدود نشدن به بروکراسی دولتی، داشتن پشتوانه اعتقادی و انگیزه های مذهبی و اتکا به اعتماد عمومی را همچون علل توفیق مجموعه های در رابطه با ستاد بازسازی عتبات برشمرد و اظهار نمود: امروز مسؤولان ستاد ورود به عرصه خدمات رسانی جهادی در شرایط بحرانی و حوادث غیر مترقبه را از وظایف خود می دانند.

1399/04/21
21:50:16
5.0 / 5
2158
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است