دومین جشنواره ملی فیلم كوتاه مهرسلامت

هر ایرانی یك مهرورز سلامت

هر ایرانی یك مهرورز سلامت

رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و رئیس شورای سیاستگذاری دومین دوره جشنواره ملی فیلم كوتاه مهر سلامت، اظهار داشت: دومین دوره جشنواره عموما متوجه تببیین موضوع نذر زمان، نذر جان و نذر مال در حوزه سلامت و موضوع نیك اندیشی و تقدیر از جایگاه خیرین سلامت است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره مهر سلامت در سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار در اصفهان با انگیزه ارتقاء فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت و پاسداشت خیرین حوزه سلامت انجام شد و پس از آن برنامه ریزی شد که این جشنواره هر دو سال یکبار در کشور اجرا شود. این جشنواره در دوره نخست خود با مشارکت وزارت بهداشت، مجمع خیرین سلامت، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و... انجام شد که موفقیت آمیز بود و صدها اثر هنری به این جشنواره راه پیدا کرد و از آثار برگزیده تقدیر گردید.
وی ادامه داد: دومین دوره جشنواره عموما متوجه تببیین موضوع نذر زمان، نذر جان و نذر مال در حوزه سلامت و موضوع نیک اندیشی و تقدیر از جایگاه خیرین سلامت است.
جهانپور افزود: البته تقارن آن با سالی که از ابتدا تابحال با پاندمی بیماری کووید-۱۹ مقارن شده است، به نهادینه شدن این جشنواره کمک خواهدنمود. تا اختتام مرداد ماه آخرین زمان دریافت و ارسال آثار سینمایی است که افراد ارسال می کنند و پس از آن هم در مهر ماه در صورت ایجاد زیرساخت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی این جشنواره را برگزار می نماییم. شعار این دوره جشنواره "هر ایرانی، یک مهرورز سلامت" است. امیدواریم این جشنواره برای ارتقاء سطح مشارکت عمومی و اجتماعی در حوزه سلامت و البته فرهنگسازی و بسط فرهنگ نیک اندیشی در حوزه سلامت به صورتی نقطه عطف باشد.
جهانپور اظهار داشت: این جشنواره در جهت بسط و ترویج فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه سلامت به فیلمسازان، اظهار داشت: آثاری که وارد جشنواره می شوند، اگر خود فیلمسازان خواهان مشاوره بوده باشند، مشاوره های لازم به آنها داده شده است. در عین حال آثاری که وارد جشنواره می شود، در داوری های آنها یکی از موارد، بحث های مرتبط و فرآیندهای حوزه سلامت است.
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره از ۲۳ تا ۲۶ مهرماه در اصفهان، اظهار داشت: اگر فیلمی از نظر سینمایی و هنری برجستگی داشته باشد، اما اگر قرابتی با سیاست ها و اهداف نظام سلامت و استانداردهای حوزه سلامت نداشته باشد، در فهرست آثار برگزیده و در اکران جشنواره قرار نمی گیرد. بدین سبب یکی از فاکتورهایی که در داوری ها اعمال می شود، استاندارد بودن آثار از نظر فرآیندهای حوزه سلامت است.
منبع:

1399/05/14
14:11:54
5.0 / 5
2198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است