معاون بهداشت وزارت بهداشت:

كوچك ترین غفلت موجب خیز مجدد كرونا می شود

كوچك ترین غفلت موجب خیز مجدد كرونا می شود

به گزارش پاراسول معاون بهداشت وزارت بهداشت، با تاكید بر اینكه روزهای سخت كرونایی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: رعایت پروتكل های بهداشتی موجب شد روند مبتلاشدن سیر ملایم تری پیدا كند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: رعایت پروتکل ها سبب شده تا روز به روز شاهد کاهش سیر صعودی بیماری کرونا در کشور باشیم.
وی افزود: میزان استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری موجب شد روند ابتلاء کم شود، اما هنوز انتظار داریم مردم بیشتر به این پروتکل ها دقت کنند.
رئیسی اضافه کرد: از همه مردم درخواست می نماییم خصوصاً در هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی، حتما ماسک بزنند و پروتکل ها را رعایت نمایند.
وی اظهار داشت: هم ماسک و هم فاصله گذاری هر دو با هم باید رعایت شود تا بتوان شاهد سیر نزولی بیماری بود.
معاون وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که هفته های بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم، اضافه کرد: متأسفانه در ماه های گذشته روند مرگ و میر و بستری ها افزایش پیدا کرد که رعایت پروتکل ها و تلاش کادر درمان موجب شد سیر نزولی بیماری را شاهد باشیم.
وی اظهار داشت: بررسی ها نشان میدهد هر وقت پروتکل های بهداشتی را به دقت عمل کرده ایم، وضعیت بهبود یافته است. البته هنوز وضعیت خوب و سفید نشده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، اضافه کرد: وقتی پروتکل ها را رعایت نماییم، دو هفته بعد سیر نزولی بیماری رخ خواهد داد و اگر رعایت نکنیم، دو هفته بعد شاهد سیر صعودی بیماری خواهیم بود و یک ماه پس از آن میزان مرگ و میر بالا می رود.
رئیسی اظهار داشت: رعایت پروتکل ها توسط مردم موجب شد روند بستری سیر ملایم تری طی نماید و همکاران ما نفس بهتری می کشند.
وی با عنوان این مطلب که در چهار روز آینده بحث کنکور را داریم، اضافه کرد: همه پروتکل های سختگیرانه ابلاغ گردیده و از والدین درخواست می نماییم از تجمع در مقابل محل های برگزاری کنکور اجتناب کنند.
رئیسی در رابطه با عزاداری های ماه محرم نیز، اظهار داشت: هر گونه مراسم در فضای سر بسته مطلقاً ممنوعست.
وی اضافه کرد: کوچک ترین غفلت موجب خیز مجدد بیماری خواهد شد.
معاون وزیر بهداشت به فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا اشاره نمود و اظهار داشت: در فصل پاییز باید جوری عمل نماییم که رعایت پروتکل ها به سبک زندگی تبدیل گردد.


منبع:

1399/05/29
21:06:18
5.0 / 5
1695
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است