شریعتمداری:

پزشكان، حافظان سلامتی و خالق آسایش جوامع هستند

پزشكان، حافظان سلامتی و خالق آسایش جوامع هستند

به گزارش پاراسول وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت اول شهریور بزرگداشت ˮابن سینا و روز پزشك، اظهار داشت: پزشكان را باید حافظان سلامتی، خالق آسایش و ضامن آرامش جوامع دانست كه هیچ مرز و محدودیتی نمی تواند آنان را از ایفای وظیفه اصلی و حرفه ای شان كه همانا خدمت رسانی به دیگران است باز دارد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در متن پیام محمد شریعتمداری آمده است: سلامت جسم و روان یک جامعه از ملاک های توسعه یافتگی و پیشرفت شمرده می شود از همین رو پزشکان را باید حافظان سلامتی، خالق آسایش و ضامن آرامش جوامع دانست که هیچ مرز و محدودیتی نمی تواند آنان را از ایفای وظیفه اصلی و حرفه ای شان که همانا خدمت رسانی به دیگران است باز دارد.
این پیام می افزاید: سالروز ولادت دانشمند برجسته و پزشک ایرانی، «حکیم ابوعلی سینا»، فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن و قدردانی از کوشش های بی دریغ، دلسوزانه و متعهدانه قشر فرهیخته پزشکی کشور که نقش بی بدیلی در سلامت و حیات بخشی جامعه دارد. تاریخ، مملو از جانفشانی ها و فداکاری های طبیبانی است که در برهه های حساس و سرنوشت ساز حماسه هائی بس درخشان آفریدند. زیبائی این از خودگذشتگی ها زمانی بیشتر جلوه گر می شود که دریابیم آنان به خوبی واقف بودند جان خودرا در راه حیات بخشی به همنوعان شان از دست می دهند.
شریعتمداری در ادامه نوشته است: حضور و نقش موثر پزشکان در دوران دفاع مقدس، هیچ گاه از اذهان تاریخ این سرزمین زدوده نخواهد شد. آنانی که پا به پای سایر همرزمان خود با قدرت ایمان، تعهد و مسئولیت برای دفاع از سلامت رزمندگان، شبانه روزی خدمت کردند و جان بر سر حرفه خود باختند. بر خود لازم می دانم یادی کنم از شهدای مدافع سلامت، این اسوه ها و اسطوره های ایثار، صبر و فداکاری. در ماه های اخیر که ویروس کرونا عرصه را بر همگان تنگ کرده و بنیان سلامت جامعه را نشانه رفته اگر حضور دلسوزانه و متعهدانه جامعه پزشکی خصوصاً پزشکان حاذق و ماهر در کنترل و مهار این بیماری نبود در این شرایط غیر انسانی تحریم ها، نابرابری ها و فشارهای اقتصادی چه بسا شاهد فاجعه و مصیبتی بزرگ در این حوزه بودیم اما خوشبختانه با دستان پرتوان و عزم جزم آنان برای برون رفت از این اوضاع سخت و دردناک توانستیم بحران به وجود آمده را به خوبی مهار نماییم و حتی از بسیاری کشورهای پیشرفته دنیا نیز موفق تر عمل کردیم.
او همینطور آورده است: جامعه پزشکان ایرانی چه در داخل و خارج کشور، گنجینه ای هستند پربها و گرانبها از انسان های توانمند، خلاق، مبدع و زبده که سهم و تاثیر قابل توجهی بر پیشرفت علم و دانش پزشکی روز دنیا دارند، همگان از پرتو وجودشان بهره می برند و مایه مباهات و فخر ایرانی و ایران زمین هستند. نظام سلامت کشور شامل سیاستگذاران، برنامه ریزان، مدیران و بطور کلی جامعه پزشکی، همیشه در شرایط مختلف کوشیده اند با یکپارچگی و هم افزائی برای بسط استانداردهای زندگی سالم و درخور شهروند ایرانی، تمام تلاش و ظرفیت خودرا به کار گیرند و جامعه ای سالم، بانشاط و پویا خلق کنند، بی گمان مردم ایران نیز همیشه قدردان زحمات این عزیزان هستند.
شریعتمداری در آخر نوشته است: اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک روز پزشک، از درگاه خداوند متعال توفیق بیش از پیش و سرافرازی همه پزشکان عزیز را در ارائه خدمات شایسته به جامعه بشری مسئلت می نمایم.
منبع:

1399/06/01
22:48:27
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: بیماری , پزشك , خدمات , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است