محققان دریافتند؛

واكسن آنفلوانزا جان بیماران نارسایی قلبی را نجات می دهد

واكسن آنفلوانزا جان بیماران نارسایی قلبی را نجات می دهد

به گزارش پاراسول مطالعه جدید نشان داده است واكسن های آنفلوانزا و ذات الریه منجر به بستری شدن كمتر مبتلایان به نارسایی قلبی در بیمارستان می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، دکتر «کارتیک گونیوگانتلا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کنتیکت آمریکا، در اینباره می گوید: «نتایج مطالعه ما اهمیت واکسیناسیون سالانه را در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی نشان داده است.»
در نارسایی قلبی، قلب بیمار قادر به پمپاژ خوب خون نیست. همین مساله منجر به تشکیل مایع در ریه ها شده که نتیجه اش تنگی نفس، سرفه و کاهش کیفیت زندگی بیمار است.
عفونت های تنفسی نظیر ذات الریه و آنفلوانزا باعث تشدید نارسایی قلبی می شوند ازاین رو واکسیناسیون سالانه به این بیماران سفارش می شود.
در این مطالعه، محققان حدود ۳ میلیون بیمار نارسایی قلبی را با میانگین سنی ۷۰ سال در آمریکا که بین سال ها ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در بیمارستان بستری شده بودند را مورد مطالعه قرار دادند. از بین این بیماران تنها ۱.۴ درصد واکسن آنفلوانزا و ۱.۴ درصد واکسن ذات الریه دریافت کرده بودند.
همچنین محققان دریافتند نرخ مرگ و میر در بیمارستان در میان بیمارانی که واکسن های آنفلوانزا و ذات الریه دریافت کرده بودند کمتر از بیمارانی بود که هیچیک از واکسن ها را دریافت نکرده بودند.

1399/06/10
20:58:09
5.0 / 5
1838
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است