نتایج یك نظرسنجی جهانی نشان داد

74 درصد مردم دنیا موافق تزریق واكسن كرونا هستند

74 درصد مردم دنیا موافق تزریق واكسن كرونا هستند

به گزارش پاراسول نتایج یك نظرسنجی جهانی نشان می دهد: ۷۴ درصد از مردم تمایل به دریافت واكسن كروناویروس دارند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در این نظرسنجی مشخص شد: حدود سه چهارم از افراد مورد مطالعه در سرتاسر جهان تمایل دارند در صورت تولید واکسن کروناویروس این واکسن را دریافت نمایند.
موسسه تحقیقات جهانی ایپسوس (Ipsos) مبادرت به انجام این مطالعه روی نزدیک به ۲۰ هزار نفر از مردم ۲۷ کشور کرده و مشخص شد: ۷۴ درصد از تمامی بزرگسالان شرکت کننده در این بررسی در صورت تولید واکسن به دریافت آن رضایت دارند.
برپایه این مطالعه مردم چین بیشترین حمایت را از واکسیناسیون کرده بگونه ای که ۹۷ درصد از شرکت کنندگان چین خواستار مصونیت در مقابل بیماری کووید-۱۹ بوده اند. مردم روسیه هم در میان کشورهای مورد مطالعه تمایل کمتری برای تزریق واکسن از خود نشان داده و ۵۴ درصد از شرکت کنندگان روس موافق دریافت واکسن کرونا بوده اند.
همینطور ۶۷ درصد مردم آمریکا به دریافت واکسن کرونا تمایل داشتند درصورتیکه ۳۳ درصد از آنان راضی به دریافت واکسن نبوده یا رضایت حداقلی داشته اند. از میان مخالفان، ۶۰ درصد نگران عوارض جانبی این واکسن بوده و ۳۷ درصد دیگر معتقد به عدم اثربخشی واکسن هستند.
در این بررسی مشخص شد تنها ۴۰ درصد از تمامی شرکت کنندگان انتظار دارند واکسن تا آخر سال در دسترس قرار گیرد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند که بیشتر از یک چهارم از مردم جهان واکسن کروناویروس را دریافت نخواهند کرد.
منبع:

1399/06/12
08:24:42
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است