نمكی در گفتگو با خبرنگاران مطرح كرد؛

آغاز مرحله آزمایش انسانی واكسن كرونا از اواسط آبان

آغاز مرحله آزمایش انسانی واكسن كرونا از اواسط آبان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: واكسن ایرانی كرونا مراحل آزمایش حیوانی را طی كرده و از اواسط آبان ماه امسال وارد مرحله آزمایش انسانی می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، سعید نمکی قبل از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: شیوه ساخت واکسن کرونا را با سازمان جهانی بهداشت مطرح کرده ایم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این خصوص خواهید شنید.
نمکی با اشاره به اینکه اواسط آبان ماه امسال واکسن کرونا به صورت آزمایش روی انسان انجام می گیرد، افزود: مراحل تست واکسن کرونا با ۴ یا ۵ گروه در کشور در حال دنبال شدن است.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه واکسن ایرانی کرونا مراحل آزمایش حیوانی را طی کرده است، اضافه کرد: هم اکنون ۳ گروه از ۵ گروه مورد آزمایش برمبنای استانداردهای اعلام شده جهانی در حال انجام اقدامات لازم هستند و تا حالا پیشرفت خوبی داشته اند.
نمکی اشاره کرد: اگر ویروس کرونا گرفتار تغییرات بنیادین نشود و تغییر رفتار ندهد، امیدواریم در ایام آینده بتوانیم با آزمایش واکسن وارد فاز جدیدی از مراحل درمانی کرونا شویم.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباب مشکل تامین انسولین برای بیماران دیابتی در کشور، عنوان کرد: هم اکنون مشکلی برای تامین انسولین نداریم و افراد متقاضی با کارت ملی می توانند مراجعه نموده و انسولین مورد نیاز را دریافت نمایند.
نمکی با اشاره به اینکه امسال میزان انسولین بیشتر از سال های گذشته وارد کشور شده است، اظهار داشت: هم اکنون نوع اول انسولین در کشور به میزان زیادی وجود دارد و کمبودی در این خصوص نداریم.
وی در پاسخ به سوالی در زمینه کمبود امکانات بیمارستانی در کشور و استان آذربایجان غربی در زمینه مداوای بیماران کرونایی، اظهار داشت: هیچ کم و کاستی در بخش بیمارستان و نیز تجهیزات و امکانات درمانی نداریم.
نمکی عدم همراهی و قانون شکنی از طرف برخی افراد در کشور درباب رعایت نکردن موارد بهداشتی را از مشکلات پیش روی مدیریت بیماری کرونا بیان و اشاره کرد: متأسفانه شاهد می باشیم با وجود هشدارهای فراوان افرادی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و یکی از عوامل این مساله عدم برخورد قانونی با هنجارشکنان است.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه گزارشات همه استانها رصد می شود، اظهار داشت: متأسفانه شاهد آمارهای نگران کننده ای در زمینه شیوع ویروس کرونا در آذربایجان غربی هستیم.
کمبود دستگاه ونیتلاتور در بیمارستان ها نداشته ایم
نمکی اضافه کرد: هیچ بیمار، هیچ قومی در هیچ استانی در پشت در بیمارستانها به علت کمبود تخت و دستگاه ونیتلاتور نداشته ایم.

1399/07/29
20:05:05
5.0 / 5
1150
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است