نایب رئیس كمیته ملی پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر؛

كاهش مراجعات بیماران غیرواگیر به بیمارستانها خطرناك می باشد

كاهش مراجعات بیماران غیرواگیر به بیمارستانها خطرناك می باشد

به گزارش پاراسول نایب رییس كمیته ملی جلوگیری از بیماری های غیرواگیر، از افزایش مرگ و میرها به علت كاهش خودمراقبتی مبتلایان به بیماری های غیرواگیر خبرداد.


به گزارش پاراسول به نقل از مهر، باقر لاریجانی در برنامه رادیو گفتگو در مورد کاهش مراجعات بیماران زمینه ای به بیمارستانها اظهار داشت: بیمارهای غیر واگیر ارتباط بسیار زیادی با بیمارهای واگیر دارند. وی ادامه داد: ۶۰ درصد افرادی که در اثر کرونا گرفتار مشکل شده و جان خویش را از دست می دهند حداقل یک یا چند بیماری غیر واگیر دارند.

لاریجانی از افزایش مرگ و میرها به علت کاهش خود مراقبتی مبتلایان به بیماری های غیر واگیر اطلاع داد و اظهار داشت: مراجعات افرادی که قبلاً برای فشار خون، پوکی استخوان، مشکلات قلبی و عروقی، آسم و درمان سرطان به بیمارستانها رجوع می کردند به خاطر ترس از کرونا کاهش یافته است.

نایب رئیس کمیته ملی جلوگیری از بیماری های غیر واگیر بیان نمود: قند خون افرادی که گرفتار کووید ۱۹ می شوند به شدت افزوده می شود و اگر مبتلایان به بیماری دیابت گرفتار کرونا شوند وضعیتشان به مراتب بدتر خواهد شد.
لاریجانی به بیماران تحت درمان سفارش کرد که به هیچ وجه درمانشان را رها نکنند و تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه تا پیش از کرونا، ۶۰ درصد جمعیت تهران به اندازه کافی فعالیت فیزیکی نداشتند اظهار داشت: بی تحرکی مردم تهران به خاطر انتشار کرونا شدیدتر شده و سفارش ما هم این است که افراد تحرک بیشتری داشته باشند و از فضای منزل و پشت بام استفاده کنند.

در ادامه، مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در مورد کاهش مراجعات بیماران غیر واگیر به بیمارستانها اظهار داشت: متأسفانه بیماران قلبی از ترس کرونا بموقع رجوع نمی کنند و زمانی به بیمارستان می رسند که کار از کار گذشته است.

وی اضافه کرد: مردم تصور می کنند رفتن به بیمارستان مساوی با ابتلاء به بیماری کروناست و حتی واکسن بچه ها را هم به تأخیر میندازند که این کار ناشی از اضطراب شدید و ترس است.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا افزود: متأسفانه برخی بیماران کرونایی هم به بیمارستانها رجوع نمی کنند و در منزل با یک دستگاه اکسیژن هواساز سر می کنند در صورتی که این دستگاه قادر به تأمین اکسیژن مورد نیاز بیمار کرونایی نیست و فقط وقت طلایی درمان خویش را از دست می دهند.

وی متذکر شد: کسانی که در حد خفیف مبتلا شده اند باید در خانه بمانند اما پیش از هر اقدامی باید به پزشک رجوع کنند.

محرز همینطور در مورد صدایی که از او درباره واکسن در فضای مجازی انتشار یافته هم این طور توضیح داد: مهمترین عامل پیشگیری و ریشه کن شدن بیماری های عفونی در دنیا واکسیناسیون است و ما واکسن زدن را به شدت سفارش می نماییم. مردم واکسن مورد تأیید وزارت بهداشت را تزریق کنند و نگران نباشند.

1399/08/17
20:12:17
5.0 / 5
1139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است