قادری:

نیازمند محدودیت تردد و مجازی كردن فعالیت ها هستیم

نیازمند محدودیت تردد و مجازی كردن فعالیت ها هستیم

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه خیلی از فعالیتهای اداری به صورت مجازی قابل انجام است بر لزوم كاهش تردد و افزایش محدودیت ها برای پیشگیری از گسترش كرونا تاكید نمود.


جعفر قادری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایام گذشته اظهار نمود: این آمار برای کلیت نظام و حاکمیت قابل دفاع نیست و ادامه ی این روند مشکلات جدی بوجود می آورد.
وی افزود: چه اشکالی دارد که سیستم های اداری و تجاری تا چهار پس از ظهر فعال باشند و دو ساعت هم فرصت تخلیه جمعیت داده شود و پس از ساعت 18 به بعد محدودیت های شدیدتری اعمال شود؟ جریمه های سنگین در نظر گرفته شود که این زنجیره قطع شود وگرنه ما خسارت جدی خواهیم دید.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خیلی از فعالیت ها به صورت مجازی قابل انجام است تصریح کرد: مثلا کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی می توانند به صورت مجازی کار کنند. مجلس باید از خودش شروع کند البته برگزاری جلسات علنی به علت فاصله نشستن نمایندگان مشکلی نیست و ما بیشتر در مورد کمیسیون ها مشکل داریم که نشستن نمایندگان در کنار هم ایجاد مشکل می کند می توانیم پس از جلسات علنی مجلس شورای اسلامی را تعطیل نماییم و جلسات کمیسیون ها را به صورت مجازی برگزار نماییم. ما در این شرایط نباید انتظار داشته باشیم که جلسات مانند سابق به صورت حضوری برگزار گردد باید از جلسات حضوری جلوگیری نماییم تا شاهد تلفات بیشتر نباشیم.
وی تصریح کرد: تداوم این روند سبب می شود سرمایه های کشور از دست ما بروند و خانواده های زیادی داغدار شوند هم اکنون بسیاری از فعالیتهای ادارات به صورت مجازی قابل انجام است همان گونه که کلیه فعالیتهای آموزشی همین طور است و اگر مشکل گوشی و تبلت برای افراد کم درآمد حل شود یا خطوط تولید داخلی تبلت و گوشی راه بیفتد، بسیاری از مراجعات حضوری به مجازی قابل تبدیل است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: باید بگونه ای عمل نماییم که هم رعایت محدودیت ها و پروتکل ها صورت گیرد و هم کار مردم تعطیل نشود. محدود کردن ساعات کاری و تقسیم بندی افراد در شیفت های مختلف اداری کاری قابل انجام است و در مورد شرکتهای خصوصی هم می توان پروتکل ها را بگونه ای تعریف کرد که الزامات برای آنها در نظر گرفته شود فهرست افراد شاغل در این مراکز مشخص است حضور اینها باید به یک سوم و یک چهارم کاهش پیدا کند و با تخلفات هم برخورد شود تا بخش خصوصی هم خویش را با حقیقت موجود تطبیق دهند.
منبع:

1399/08/21
14:29:39
5.0 / 5
1277
تگهای خبر: آموزش , تولید , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است