سخنگوی ستاد ملی مبارزه با كرونا عنوان كرد؛

وضعیت محدودیت های كرونایی در هفته آینده

وضعیت محدودیت های كرونایی در هفته آینده

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با كرونا، در مورد اعمال محدودیت های كرونایی در هفته آینده، توضیحاتی عرضه داد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، با عنوان این مطلب که در شهرهای نارنجی فقط فعالیت گروه های شغلی سه و چهار ممنوع می باشد، اظهار داشت: در این دو گروه شغلی، بیشتر کسب و کارها می توانند به فعالیت خود ادامه دهند به جز مراکزی مانند پاساژهای سرپوشیده، تالارهای مراسم، سینماها و بعضی از اماکن فرهنگی و مذهبی که امکان تجمع در آنها وجود دارد.
وی اضافه کرد: با محدودیت هایی که از اول آذر ۹۹ اعمال شد، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به بالای ۹۰ درصد رسیده است.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: نتایج بررسی های ما نشان داده است که روند بستری های بیماران کرونایی در ۱۶۰ شهر قرمز (سطح اخطار ۳)، کاهشی بوده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۶۴ شهر در وضعیت قرمز باقی مانده اند و مابقی شهرها نارنجی شده اند.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با عنوان این مطلب که شهرهای اردبیل، مشهد، بجنورد، زاهدان، شیراز، قزوین، یاسوج، گرگان، رشت و ساری هنوز در وضعیت قرمز قرار دارند، اظهار داشت: تهران و خیلی از مراکز استان ها از وضع قرمز خارج شده اند.
وی درباره کسب و کارهای مجاز در شهرهای قرمز کرونایی، عنوان کرد: در این شهرها محدودیت ها مانند گذشته برقرار است البته فعالیت کسب و کارهایی مانند تعمیرگاه ها که جنبه پشتیبانی از زندگی مردم را دارند مجاز است و مراکزی که ارتباط مستقیم با سلامت، امنیت و تغذیه مردم دارند در شهرهای قرمز همیشه باز بودند و مابقی مشاغل تعطیل هستند.
رئیسی درباره محدودیت های تردد هم اظهار داشت: تردد در شهرهای قرمز و نارنجی همچنان با محدودیت روبرو است و پیشنهاد اعمال منع تردد داخل شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد را حتی در شهرهای نارنجی داده ایم که روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد شد.
وی درباره فعالیت ادارات و بانک ها هم اضافه کرد: بانک ها حتی در وضع قرمز هم به فعالیت خود ادامه دادند و در وضع نارنجی هم با همان شرایط انجام می شود و کارکنان ادارات هم حداکثر با ۵۰ درصد نیروها فعالیت خواهند کرد.
رئیسی ضمن اشاره به ردیابی بیماران کرونایی با تلفن همراه، اظهار داشت: ردیابی از راه تلفن همراه تنها یک اخطار است، ولی مبحث اصلی کنترل افراد با کد ملی برای ورود به ادارات است و در چند روز گذشته از سوار شدن بیشتر از ۳ هزار و ۴۱۶ نفر از افراد کرونا مثبت در هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری جلوگیری شده است.


منبع:

1399/09/13
12:44:38
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است