مطالعات نشان می دهد؛

داروهای رقیق كننده خون خطر مرگ بیماران كرونایی را می كاهد

داروهای رقیق كننده خون خطر مرگ بیماران كرونایی را می كاهد

به گزارش پاراسول شواهد قوی وجود دارد که نشان داده است درمان ضد لختگی خون امکان دارد از مرگ بیماران کرونایی در بیمارستان جلوگیری کند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، یک مطالعه جدید نشان داده است به بیماران کرونایی که داروهای رقیق کننده خون معروف به داروهای ضدانعقاد در خلال ۲۴ ساعت بعد از بستری شدن در بیمارستان داده شده بود، در مقایسه با بیمارانی که این داروها را دریافت نکرده بودند، احتمال مرگ و میر آنها کمتر بود.
اکنون آزمایش های بالینی در حال انجام می باشد تا ببیند آیا داروهای ضد انعقاد پیشگیری کننده می تواند یک درمان موثر برای بیماری کووید ۱۹ باشد.
اعتقاد بر این است که بعضی از مرگ های کرونایی ناشی از ایجاد لخته های خون در رگ ها و عروق اصلی است. داروهای ضد انعقاد خون از تشکیل لخته خون جلوگیری می کنند و دارای خواص ضدویروسی و ضدالتهابی هستند، ازاین رو امکان دارد بخصوص در بیماران مبتلا به کووید -۱۹ موثر باشند.
برای بررسی بیشتر این موضوع، تیمی از محققان انگلستان و آمریکایی تصمیم گرفتند تا اثر ضد انعقادی داروهای پروفیلاکتیک (ضدلختگی خون) را که به سرعت بعد از بستری شدن در بیمارستان تجویز می شود، بر روی خطر مرگ و خونریزی شدید در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تخمین بزنند.
داده های آنها در ارتباط با ۴۲۹۷ بیمار با میانگین سنی ۶۸ سال بود که بین ۱ مارس تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ به خاطر کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند. سپس این بیماران تحت نظر بودند تا مشخص شود چه کسی در خلال ۳۰ روز از بستری شدن در بیمارستان فوت کرده یا خونریزی جدی داشته است.
در مجموع ۳۶۲۷ بیمار (۸۴.۴ درصد) در مدت ۲۴ ساعت پس از بستری شدن در بیمارستان داروی ضدانعقاد خون دریافت نمودند و در مدت ۳۰ روز، ۶۲۲ مورد مرگ (۱۴.۵ درصد) صورت گرفت.
مرگ در مدت ۳۰ روز، در میان افرادی که داروی ضدانعقاد خون دریافت کرده بودند ۱۴.۳ درصد بود درحالیکه در گروهی که این دارو را دریافت نکرده بودند ۱۸.۷ درصد بود.
بدین ترتیب کاهش نسبی خطر تا ۳۴ درصد و کاهش خطر مطلق ۴.۴ درصد بود.
محققان پی بردند دریافت داروی ضدانعقاد با افزایش ریسک خونریزی جدی همراه نبود.

1399/11/30
11:52:07
0.0 / 5
1164
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است