بررسی محقق ایرانی دانشگاه آمریكا نشان می دهد؛

چهار دلیل بستری شدن بیماران كرونایی شناسایی شد

چهار دلیل بستری شدن بیماران كرونایی شناسایی شد

به گزارش پاراسول تحقیقات نشان می دهد چاقی، فشارخون بالا، دیابت و نارسایی قلبی از عوامل اصلی بستری شدن ۶۴ درصد از بیماران کرونایی در بیمارستان ها است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعه محققان دانشگاه تافتس آمریکا نشان داده است که اغلب موارد بستری در بزرگسالان مبتلا به کووید ۱۹ حداقل به یکی از چهار بیماری زمینه ای مربوط می شود: چاقی، فشارخون بالا، دیابت و نارسایی قلبی.
دکتر «داریوش مظفریان»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «در حالی که واکسن های تازه مجاز سرانجام عفونت های ناشی از کروناویروس را کم می کنند، ما برای رسیدن به آن نقطه راه طولانی داریم. ما می دانیم که صرفا تغییر در کیفیت رژیم غذایی، حتی بدون کاهش وزن، فقط در مدت شش تا هشت هفته به سرعت سلامت متابولیسم را بهبود می بخشد. بررسی چنین رویکردهای در ارتباط با سبک زندگی برای کاهش عفونت های شدید کرونایی بسیار مهم می باشد.»
این مطالعه نشان داد که افراد امکان دارد آلوده به کروناویروس باشند اما بیماری شأن آنقدر شدید نباشد که احتیاج به بستری شدن داشته باشند.
این مدل تخمین زده است که سن و نژاد / قومیت به علت وجود چهار شرایط، منجر به تفاوت های در بستری شدن در بیمارستان به خاطر کووید ۱۹ می شود. بعنوان مثال، حدود ۸ درصد از بستری شده ها در بیمارستان در بین بزرگسالان زیر ۵۰ سال به علت دیابت بوده است، درحالیکه در حدود ۲۹ درصد از افراد بستری شده کرونایی در سنین ۶۵ سال و بالاتر مبتلا به دیابت بوده اند.

1399/12/10
22:38:20
0.0 / 5
780
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است