مطالعات نشان می دهد؛

زنان مبتلا به پوكی استخوان در معرض خطر كم شنوایی

زنان مبتلا به پوكی استخوان در معرض خطر كم شنوایی

به گزارش پاراسول محققان دریافتند که خطر کاهش شنوایی نسبی تا شدید در شرکت کنندگان مبتلا به پوکی استخوان بالغ بر ۴۰ درصد است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعات قبلی در مورد افراد کم شنوا، شیوع بالاتر پوکی استخوان و تراکم استخوان کم را در این گروه از افراد شناسایی کرده است. اما تحقیق درباره این که آیا این شرایط امکان دارد خطر کاهش شنوایی را با گذشت زمان تحت تاثیر قرار دهد کمیاب است.
همچنین معلوم نیست که آیا میتوان با مصرف بیس فسفونات، داروی اولیه مورد استفاده برای پیشگیری از شکستگی در افراد با تراکم استخوان پایین، از کاهش شنوایی جلوگیری کرد.
در این مطالعه، محققان بیمارستان زنان و بریگام بوستون، داده های نزدیک به ۱۴۴۰۰۰ زن را که تا ۳۴ سال تحت نظر بودند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که خطر کاهش شنوایی متوسط یا شدید در شرکت کنندگان مبتلا به پوکی استخوان یا دارای تراکم استخوان پایین تا ۴۰ درصد بیشتر است.
همچنین مشخص شد که بیس فسفونات خطر کاهش شنوایی را تغییر نمی دهد.
«شارون کورهان»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «کاهش شنوایی بزرگسالان به صورت معمول برگشت ناپذیر است؛ ازاین رو در این مطالعه به شناسایی عوامل خطر بالقوه قابل تغییر که امکان دارد در کاهش شنوایی مؤثر باشد، پرداخته شد.»
محققان دریافتند که خطر کاهش شنوایی در زنان مبتلا به پوکی استخوان یا دارای تراکم استخوان پایین بیشتر است و مصرف بیس فسفونات ها این خطر بالا را تعدیل نمی نماید. برای درک این که آیا نوع، دوز یا زمان استفاده از بیس فسفونات امکان دارد اثر آنرا تحت تاثیر قرار دهد، تحقیقات بیشتری لازم است.
کورهان در ادامه می افزاید: «این یافته ها می تواند بینشی جدید در مورد تغییرات استخوان اطراف گوش میانی و داخلی ایجاد نماید که امکان دارد در کاهش شنوایی نقش داشته باشد.»
پیش از این، محققان دریافتند که داشتن یک رژیم غذایی سالم، تحرک بدنی، عدم استعمال دخانیات و حفظ وزن سالم همه به کاهش خطر کم شنوایی کمک می نماید.
به گفته کورهان: «پوکی استخوان و تراکم کم استخوان امکان دارد از عاملهای مهم در کاهش شنوایی ناشی از پیری باشد. ایجاد رژیم غذایی سالم و عادات سبک زندگی در طول عمر می تواند مزایای مهمی برای محافظت از سلامت استخوان و شنوایی در آینده فراهم آورد.»

1400/03/07
23:48:16
0.0 / 5
875
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است