معاون وزیر بهداشت:

اجرای دوز دوم واكسیناسیون از هفته آینده در كشور

اجرای دوز دوم واكسیناسیون از هفته آینده در كشور

قم معاون وزیر بهداشت ضمن اشاره به اجرای دوز دوم واکسیناسیون در کشور تصریح کرد: تأمین واکسن برای دوز دوم در هفته آتی صورت خواهد گرفت و جای هیچ نگرانی نیست.


علیرضا رئیسی(معاون وزیر بهداشت) طی سفر امروز به استان قم، بعد از جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در گفت و گو با خبرنگاران بیان نمود: عملکرد استان قم در مورد مبارزه با کرونا حاکی از روند پر ثباتی است.
وی ضمن اشاره به روند واکسیناسیون در کشور، اظهار نمود: منبع تمام واکسن هایی که تا کنون تزریق شده از خارج از کشور بوده است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هفته گذشته قرار بر رسیدن ۳ میلیون دز واکسن به ایران بوده، خاطرنشان کرد: متاسفانه به علت وجود مشکلات مختلف تأمین واکسن در دنیا، این امر محقق نشد.
رئیسی در مورد خرید واکسن از سبد کواکس، بیان نمود: علیرغم خرید واکسن از کواکس، به تعهدات خود عمل نکرده است.
وی ضمن اشاره به اجرای دز دوم واکسیناسیون در کشور تصریح کرد: تأمین واکسن برای دوز دوم در هفته آتی صورت خواهد گرفت و جای هیچ نگرانی نیست.
رئیسی افزود: افرادی که واکسن سینوفارم را دریافت کرده اند، بین ۴ تا ۸ هفته و افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند، بین ۴تا ۱۲ هفته می توانند دوز دوم واکسن را دریافت نمایند.
معاون وزیر بهداشت از واکسیناسیون انجام شده در گروه های سنی ۷۰، ۷۵و۸۰ سال به بالا اطلاع داد و خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از رسیدن محموله جدید واکسن، واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ به بالا هم شروع خواهد شد.
وی از اعلام نتایج تزریق واکسن های تولید ایرانی در هفته آینده اطلاع داد و خاطرنشان کرد: درصورتیکه مجوزهای لازم از کمیته بالینی و اخلاق صادر شود، ادامه روند واکسیناسیون با واکسن های تولید داخلی صورت خواهد گرفت.1400/03/18
22:46:07
0.0 / 5
641
تگهای خبر: بهداشت , تولید , سفر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است