مطالعه محققان استرالیایی نشان می دهد؛

ارتباط مدیریت ضعیف و افزایش ۳۰۰ درصدی خطر افسردگی كاركنان

ارتباط مدیریت ضعیف و افزایش ۳۰۰ درصدی خطر افسردگی كاركنان

به گزارش پاراسول نتایج یک تحقیق نشان داده است مدیریت ضعیف خطر افسردگی را در میان کارکنان ۳۰۰ درصد بالا می برد و مردان بیشتر در معرض خطر هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، نتایج یک تحقیق یک ساله در استرالیا نشان داد شرکت هایی که نمی توانند سلامت روان کارکنان خویش را در اولویت قرار دهند، میزان افسردگی کارکنان آنها ۳۰۰ درصد بیشتر است.
محققان دانشگاه استرالیای جنوبی، جو ایمنی روانی اجتماعی (PSC) را که به سیاست ها، روش ها و شیوه های حفاظت از سلامت روان و ایمنی کارکنان اشاره دارد، تجزیه و تحلیل کردند.
این تیم تحقیق پی برد در محل کارهایی که کار سخت کارکنان را نمی پذیرند و تقاضاهای غیرمعقولی از کارگران دارند، کارکنان با ریسک بالاتر ابتلاء به افسردگی مواجهند.
همچنین مشخص شد مردان احتمالاً افسرده تر می شوند چونکه در بیشتر محیط های کاری، سلامت روانشناختی آنها نادیده گرفته می شود.
به گفته محققان، حدود ۳۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان از افسردگی رنج می برند و هیچ نشانه ای از سقوط این آمار وجود ندارد، ازاین رو هم اکنون توجه بیشتری به محیط های کاری با عملکرد نامناسب که می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشند، صورت گرفته است.
اگرچه افسردگی قابل درمان است اما تنها ۳۶.۹ درصد از افراد تحت درمان قرار می گیرند.
با این حال، افسردگی اصلی ترین علت ناتوانی در سرتاسر جهان است و تقریباً ۷۵ درصد از افراد در کشورهای درحال توسعه با اختلالات روانی که درمان نشده اند وجود دارند و سالانه حداقل یک میلیون نفر جان خویش را به این علت از دست می دهند.
مطالعات قبلی نشان داده است که ساعات طولانی کار در بروز خطر بیماری های قلبی عروقی نقش دارد، اما محققان استرالیایی خواستند ببینند که آیا یک محیط کار سبب افسردگی می شود یا نه.
و آنها دریافتند که مدیریت ضعیف، عامل اصلی بروز افسردگی است.


منبع:

1400/04/17
13:15:54
0.0 / 5
524
تگهای خبر: بیماری , حفاظ , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است