در آستانه روز جهانی كمردرد مطرح شد

شایع ترین علت بروز کمردردها

شایع ترین علت بروز کمردردها

به گزارش پاراسول، رییس مرکز تحقیقات روماتولوژی کشور ضمن تشریح انواع کمردردها، اظهار داشت: در صورت بروز کمردرد با علایم عمومی مانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، حتما باید فرد از نظر بیماریهای روماتیسمی توسط پزشک بررسی شود.


دکتر احمدرضا جمشیدی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی علل شایع بروز کمردردها، اظهار داشت: کمردردها علل مختلفی دارند که یکی کمردردهای مکانیکی است. این نوع از کمردرد بر اثر فعالیت به وجود آمده و با استراحت بهبود می یابد. علت این نوع از کمردردها می تواند جابجایی دیسک کمر یا آرتروز ستون فقرات یا ضایعات اطراف مفصلی مانند عضلات و اعصاب اطراف مفصل باشد که گرفتار مشکل می شود و باید برمبنای آن علت خاص، بررسی شود.
وی ادامه داد: از طرف دیگر برخی کمردردها التهابی یا روماتیسمی هستند که سبب می شوند درد در حالت استراحت ایجاد شود؛ مانند بیماری رماتیسم ستون فقرات یا رماتیسم پسوریازیس که سبب درد التهابی و خشکی بامداد گاهی در کمر افراد می شود.
او اشاره کرد: اگر کمردرد مکانیکی باشد و به سایر اندام ها انتشار نیابد با استراحت کردن و برخی ورزش ها رفع می شود، ولی اگر کمردرد انتشاری به همراه درگیری سیاتیک وجود داشت حتما باید افراد به پزشک مراجعه کنند.
رییس مرکز تحقیقات روماتولوژی کشور در آخر هشدار داد: در صورت بروز کمردرد با علایم عمومی مانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، حتما باید فرد از نظر بیماریهای روماتیسمی توسط پزشک بررسی شود.
منبع:

1401/07/24
14:44:49
0.0 / 5
344
تگهای خبر: بیماری , پزشك , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است