محققان توصیه می كنند؛

روزانه بالا رفتن از 50 پله در کاهش خطر بیماری قلبی موثر است

روزانه بالا رفتن از 50 پله در کاهش خطر بیماری قلبی موثر است

به گزارش پاراسول، بالا رفتن روزانه از پله ها امکان دارد فواید قابل توجهی برای سلامت قلب و عروق داشته باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، طبق یک مطالعه جدید، بالا رفتن از ۵۰ پله در روز امکان دارد خطر بیماری های قلبی عروقی مانند سکته، لخته شدن خون و حملات قلبی را تا ۲۰ درصد کم کند.
این مطالعه این فواید را با پنج پله در روز مشاهده کرد و آنها را با افرادی مقایسه کرد که روزانه از هیچ پله ای بالا نمی رفتند.
بالا رفتن از پله ها امکان دارد شکل تقویت شده ای از تمرینات هوازی را فراهم آورد که در آن بدن برای حرکت به سمت بالا با جاذبه مبارزه می کند، ازاین رو از عضلات بیشتر استفاده می نماید و انرژی بیشتری مصرف می کند.
این مطالعه نشان داده است افرادی که در طول یک روز از ۵۰ پله بالا می روند، در مقایسه با افرادی که روزانه از هیچ پله ای بالا نمی روند، ۲۰ درصد با کاهش خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی روبرو هستند.
نویسندگان این مطالعه داده های ۴۵۸۸۶۰ شرکت کننده بزرگسال بریتانیایی را تحلیل و بررسی کردند. آنها اطلاعات در ارتباط با پله نوردی، سبک زندگی و عوامل جمعیت شناختی افراد را بعنوان داده های پایه و مجدداً پنج سال بعد جمع آوری کردند. آنها شرکت کنندگان را به مدت ۱۲.۵ سال تحت نظر داشتند.
سپس عادات پله نوردی شرکت کنندگان با میزان ابتلاء به بیماری عروق کرونر، سکته مغزی ایسکمیک یا عوارض حاد که بعنوان نشانگر بیماری قلبی عروقی آترواسکلروتیک برای این مطالعه استفاده کردند، مقایسه شد.
اگرچه بیشترین اثر محافظتی بالا رفتن از پله برای افرادی بود که به علت ژنتیک در معرض خطر بیماری قلبی عروقی خاصی نبودند، اما بالا رفتن از پله ها برای شرکت کنندگان در معرض خطر بیماری قلبی عروقی هم تا حدودی مؤثر بود.
نویسنده مقاله، دکتر «لو چی»، مدیر مرکز تحقیقات چاقی دانشگاه تولان، اظهار داشت: «بالا رفتن از پله ها نوعی ورزش شدید می باشد که فوایدی را در کاهش عوامل خطر مختلف بیماری قلبی نشان داده است. بالا رفتن از پله ها امکان دارد به کاهش وزن بدن، بهبود وضعیت متابولیک و التهاب، و کاهش سایر بیماری هایی که امکان دارد خطر بیماری های قلبی مانند دیابت را بالا برند، کمک نماید.»


منبع:

1402/07/25
13:59:43
5.0 / 5
330
تگهای خبر: انرژی , بیماری , زندگی , سكته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است