وعده حل مشكل ۸۰۰ كودك ناشنوا بعد از پخش یك برنامه تلویزیونی

وعده حل مشكل ۸۰۰ كودك ناشنوا بعد از پخش یك برنامه تلویزیونی

پاراسول: به دنبال حضور كتایون ریاحی در برنامه هفته گذشته «فرمول یك» و صحبت های وی درباره مشكلات ۸۰۰ كودكان ناشنوا، وزیر بهداشت وعده رفع حل مشكل این كودكان را داد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، سید علی ضیاء، مجری برنامه «فرمول یك» در آخرین قسمت از این برنامه از برگزاری یك جلسه برای پرداختن به مبحث كودكان ناشنوا در «فرمول یك» با حضور تمام مدیران مربوطه اطلاع داد.
او در این باره اظهار داشت: اتفاقی كه افتاد در تاریخ برنامه سازی های تلویزیون نوبر است، اتفاق تازه ای كه تمام كسانی كه در حوزه بچه های عزیز ناشنوا درگیر هستند از موسسات خیریه تا بهزیستی و معاونان محترم وزارت بهداشت دور یك میز نشستند و درباره این بچه ها صحبت كردند. در این جلسه عنوان شد كه بهزیستی فقط ۲۹ درصد بودجه ای را كه باید به ناشنوایان اختصاص می داده دریافت كرده است، یعنی فقط دو میلیارد تومان. عزیزانمان در وزارت بهداشت و هیات امنای ارزی هم كه باید ۴۰ میلیارد تومان دریافت می كردند، فقط ۲۰ میلیارد تومان دریافت كرده اند.
این مجری با اشاره به اینكه «نمی دانیم چرا دولت بودجه مصوب می كند و به خود دولت هم نمی دهد»، ادامه داد: اینكه برای سلامت مردم بودجه تعلق نمی دهید خیلی عجیب است! نظر شخصی من این است كه ممكن است برای بودجه های عمرانی بودجه تعلق نگیرد، اما برای شنوا شدن كودكان با ۴۶ میلیون تومان نباید تعلل صورت بگیرد، بخصوص كه اگر این مشكلات حل نشود هر كدام از این ناشنوایان یك میلیارد تومان هزینه برای دولت خواهند داشت. ما می توانیم این هزینه را به یك چهلم تبدیل نماییم، اما این كار را نمی نماییم.
ضیا خاطرنشان كرد: دكتر قریب، رییس هیات امنای ارزی هم در آن جلسه اعلام نمود فقط ۵۰ درصد بودجه شان رسیده است. ان شاءالله بیش از ۸۰۰ كودكی كه دچار مشكل هستند امسال درمان می شوند. باید پیشگیری نماییم و كار درمانی انجام دهیم تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم. در كشوری كه سه هزار میلیارد تومان اختلاس می شود، دیگر ۴۲ میلیارد تومان كه عددی نیست؟!
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، چهارشنبه هفت گذشته برنامه «فرمول یك» میزبان كتایون ریاحی بازیگر و مدیر بنیاد كمك بود كه در عرصه جراحی كاشت حلزونی فعالیت می كند. وی در این برنامه از خطر به آخر رساندن زمان طلایی برای درمان ۸۰۰ كودك ناشنوا سخن گفت و از اینكه رییس جمهور و وزیر بهداشت درخواست دیدار با او را نپذیرفته اند انتقاد كرد.
به دنبال این پخش این برنامه قرار دیدار این بازیگر با وزیر بهداشت هماهنگ شد. در آن جلسه قاضی زاده هاشمی قول مساعد داد كه هرچه سریع تر برای تسریع درمان ۸۰۰ كودك ناشنوا دستور می دهد.
برنامه «فرمول یك» با اجرای سید علی ضیاء و به تهیه كنندگی افشین حسین خانی، شنبه تا چهارشنبه هر هفته بین ساعت ۱۷: ۴۵ تا ۱۹ از شبكه یك سیما روی آنتن می رود.1396/10/19
23:15:53
5.0 / 5
4492
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است