رئیس جمعیت هلال احمر تاكید كرد؛

افزایش حمایت های مردمی با بستن راه های تخلف در هلال احمر

افزایش حمایت های مردمی با بستن راه های تخلف در هلال احمر

پاراسول: رئیس جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: بستن راه های تخلف در هلال احمر سبب می گردد اعتبار این نهاد نزد مردم بالاتر رود و در نهایت ما برای كمك به نیازمندان از حمایت های مردمی بیشتری بهره مند شویم.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، دكتر علی اصغر پیوندی در نشست هم اندیشی اعضای هیات بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری كارمندان، اضافه كرد: فعالیت در بخش های نظارتی همچون بازرسی، حراست و...كار بسیار مشكلی است كه كارمندان این حوزه با در نظر گرفتن حق و انصاف و عدالت و با صبر و بردباری سره را از ناسره مشخص كنند.
وی با اشاره به نكاتی ضروری خطاب به افراد شاغل در هیات تخلفات اضافه كرد: افرادی كه در این حوزه مشغول به خدمت هستند همه متدین بوده و حتما مصالح كشور، اتقلاب و حرمت و اعتبار جمعیت هلال احمر طبق اساسنامه آن را سرلوحه خدمت خود قرار دهند. از طرفی، كارشناسانی كه وارد این حوزه می شوند، ضمن سالم بودن و متدین بودن باید بتوانند از بخشنامه ها و چارچوب ها، آنچه را كه به صلاح جمعیت هلال احمر است استخراج كنند.
پیوندی با اشاره به صدور احكامی كه منجر به محكومیت و یا تبرئه كاركنان می شود، تصریح كرد: برای قضاوت كردن، رعایت حق و عدالت و انصاف ضروری می باشد و به روشن شدن تمام زوایای مسئله و مشكل موجود انیاز داریم همینطور رعایت حق و عدالت در تمام مراحل و شرایط بررسی ها و تحقیق و صدرو حكم باید مدنظر قرار گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاكید بر ضرورت آزادانه بودن فعالیت هیات ها برای صدور رای برپایه مستندات لازم، اظهار داشت: صدور رای و قضاوت نباید از سفارش ها و روابط مسئولان داخلی و خارج از جمعیت تاثیر بپذیرد. چون كه اگر كسی از این مسیر خارج شود و نتواند حق و عدالت و انصاف را رعایت كند، سیستم اعتماد خویش را از او سلب می كند.
پیوندی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) كه می فرمایند: «حرمت مومن از حرمت كعبه بالاتر است»، اضافه كرد: اگر قرار بر صدور رایی برای یك فرد باشد، این عمل باید با حفظ حریم و حرمت و آبروی فرد صورت گیرد.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه یكی از شاخصه های برخورد با فساد این است كه محیط كار برای افراد شاغل، با نشاط و امید باشد، اظهار نمود: باید با افرادی كه خارج از چارچوب منطقی كار می كنند، برخورد جدی صورت گیرد تا فضا برای انجام تخلف، ناامن شود. نه تنها كارمندان حراست، بازرسی و... بلكه همه مدیران جمعیت باید دست به دست هم دهیم تا فضایی همراه با تعامل تولید شود كه تخلف در آن، زمینه بروز نیابد.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاكید بر برخورد جدی با متخلفان، تصریح كرد: باید در روند قضاوت ها به افرادی كه مورد قضاوت قرار می گیرند فرصت دفاع بدهیم و صدور رای باید بر مبنای مستندات قانونی و محكمه پسند صورت گیرد.
پیوندی با اشاره به اینكه مردم به جمعیت هلال احمر اعتماد دارند و اموال خویش را برای كمك به نیازمندان در اختیار هلال احمر قرار می دهند، اضافه كرد: بستن راه های تخلف سبب می گردد اعتبار جمعیت هلال احمر نزد مردم بالاتر رود و در نهایت ما برای كمك به نیازمندان از حمایت های مردمی بیشتری بهره مند شویم.

1396/12/16
18:17:41
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است