رئیس نظام پزشكی تهران بزرگ تاكید كرد؛

دانش پزشكی بدون اخلاق حرفه ای اثرگذار نیست

دانش پزشكی بدون اخلاق حرفه ای اثرگذار نیست

پاراسول: رئیس نظام پزشكی تهران بزرگ با عنوان این مطلب كه كسب دانش و مهارت پزشكی به تنهایی نمی تواند در جامعه اثرگذار باشد، بر لزوم توجه به اخلاق حرفه ای در پیشبرد دانش پزشكی تصریح كرد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، دكتر علی اصغر پیوندی بامداد چهارشنبه در نخستین جشنواره آموزشی نظام پزشكی تهران بزرگ هدف از این جشنواره را تقدیر از الگوهای پیشكسوت پزشكی كه در امر آموزش اثرگذار بوده اند عنوان نمود و اظهار داشت: یكی از شاخص های مهم برتری و اقتدار هر جامعه ای به توسعه دانش و تبدیل آن به ثروت بازمیگردد.
وی با اشاره به نقش اثرگذار دانشگاه ها و مراكز پژوهشی در توسعه كشور اضافه كرد: دانشگاه ها می بایست در جهت رفع نیازهای آموزشی و پژوهشی كشور تلاش كنند و در عین حال لازم است سیاستگذاران و اداره كنندگان كشور هم از این مراكز حمایت نمایند.
پیوندی ادامه داد: لازم است حركت خلاق دانشگاه ها به سمت اقتدار سوق پیدا كند تا منجر به توسعه فناوری در كشور شود.
رئیس نظام پزشكی تهران بزرگ با بیان این مطلب كه نگاه ما به دانشگاه ها با واقعیت ها فاصله دارد، اضافه كرد: نگاه پژوهش محور با رشته های تحصیلی در دانشگاه ها فاصله دارد. زیرا گروه های آموزشی به صورت پراكنده كار می كنند و انسجام لازم در میان آنها وجود ندارد.
پیوندی بر نقش محوری اساتید در بحث آموزش و پژوهش تصریح كرد و اظهار داشت: یكی از روش های موفقیت در امر توسعه، قدردانی و تكریم از اساتیدی است كه در این مسیر گام برداشته اند.
وی با عنوان این مطلب كه كسب دانش و مهارت پزشكی به تنهایی نمی تواند فرد را در جامعه موثر سازد، بر لزوم داشتن اخلاق حرفه ای و شناخت كافی از نیازهای جامعه هدف تصریح كرد و اضافه كرد: كسب دانش به تنهایی ارزش بزرگی تلقی نمی گردد.
وی ادامه داد: ما اسطوره هایی داشته ایم كه همواره دانش و اخلاق حرفه ای را همراه با تعهد به همراه داشته اند.
رئیس نظام پزشكی تهران بزرگ خواهان حمایت جدی سیاستگذاران كشور از افراد و مراكزی شد كه در امر آموزش و پژوهش تلاش می كنند.
به گزارش پاراسول به نقل از مهر، در ادامه این برنامه از ۹ برگزیده پیشكسوت پزشكی با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد. بر همین مبنا ایرج فاضل، علی نوبخت حقیقی، باقر لاریجانی، سید امیرمحسن ضیائی، فریدون نوحی، سیاوش صحت، علی یزدانی، سیدحسین مرتضوی و محمد حسین لشگری ۹ پیشكسوت برگزیده نخستین جشنواره آموزشی نظام پزشكی تهران بزرگ بودند.

1397/02/28
12:46:28
5.0 / 5
5284
تگهای خبر: پزشك , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است