تركیب دارویی جدید برای نجات مادران بعد از وضع حمل

تركیب دارویی جدید برای نجات مادران بعد از وضع حمل

پاراسول: یك تیم تحقیقاتی از یك فرمول دارویی جدید برای پیشگیری از خونریزی شدید بعد از زایمان و نجات جان هزاران زن آبستن در كشورهای فقیر اطلاع داد.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، این تیم تحقیقاتی به سرپرستی سازمان جهانی بهداشت (WHO) به تركیب دارویی جدیدی به نام كاربتوسین اشاره كردند كه می تواند جایگزین مفیدی برای اكسی توسین باشد. هم اكنون داروی اكسی توسین نخستین گزینه برای پیشگیری از خونریزی شدید بعد از وضع حمل است.

به گفته كارشناسان داروی اكسی توسین باید در دمای دو تا هشت درجه سانتیگراد جابه جا و نگهداری شود و این خصوصیت شرایط را برای خیلی از كشورهای فقیر كه از زیرساخت های كافی برخوردار نیستند سخت كرده است. در نتیجه خیلی از زنان از دریافت این داروی حیاتی هنگام زایمان محروم هستند.

اما بررسی های جدید نشان داده است داروی كاربتوسین در برابر گرما پایدار می باشد می تواند و همچون اكسی توسین در پیشگیری از خونریزی بعد از زایمان ایمن و موثر باشد.

به گفته محققان این دارو به اندازه كافی پایدار می باشد كه می توان در شرایط هوایی گرم جابجا شده و مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ژاپن تودی، هر سال در سراسر جهان حدود ۷۰ هزار زن به علت خونریزی بعد از زایمان فوت می كنند. همینطور مرگ این مادران سبب می گردد احتمال فوت نوزاد در فاصله یك ماه بعد از تولد افزایش پیدا كند.
1397/04/11
22:58:51
5.0 / 5
5647
تگهای خبر: خونریزی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است