در گفت وگو با ایسنا اعلام شد؛

تكلیف افراد فاقد بیمه در نظام ارجاع، پیشنهاد به دولت درباره پرداخت حق بیمه صندوق ایرانی ها

تكلیف افراد فاقد بیمه در نظام ارجاع، پیشنهاد به دولت درباره پرداخت حق بیمه صندوق ایرانی ها

پاراسول: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره وضعیت ایرانی ها محروم و فاقد بیمه در نظام ارجاع، اظهار داشت: محرومین می توانند به صورت مجانی تحت پوشش بیمه ای سازمان بیمه سلامت  قرار گیرند. در این زمینه حداقل گیت كمیته امداد را قبول داریم و هر كس كه تحت پوشش كمیته امداد باشد، می تواند تحت پوشش بیمه مجانی بیمه سلامت ایران قرار گیرد.مهندس طاهر موهبتی در گفت وگو با ایسنا، درباره تكلیف افراد فاقد بیمه در سیستم سلامت در صورت اجرای نظام ارجاع الكترونیك در بعضی شهرهای كشور، اظهار داشت: باید توجه كرد كه درب بیمه شدن باز است. ازاین رو همه افرادی كه فاقد پوشش بیمه درمانی هستند، می توانند برای بیمه شدن به سازمان بیمه سلامت رجوع كنند و با پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه، تحت پوشش بیمه قرار گیرند و مشكلی از این جهت وجود ندارد.

وی اضافه كرد: از طرفی محرومین هم می توانند به صورت مجانی تحت پوشش بیمه ای سازمان بیمه سلامت قرار گیرند. در این زمینه حداقل گیت كمیته امداد را قبول داریم و هر كس كه تحت پوشش كمیته امداد باشد، می تواند تحت پوشش بیمه مجانی بیمه سلامت ایران قرار گیرد.

موهبتی در پاسخ به نحوه پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه در صندوق بیمه ایرانیان، اظهار داشت: روال بر این بود كه بیمه شدگان صندوق بیمه ای ایرانی ها ۵۰ درصد مبلغ حق بیمه ماهیانه را به صورت یكجا پرداخت می كنند، اما در آیین نامه جدید ارزیابی وسع، این مورد اصلاح شده است و دو مبحث را پیشنهاد كرده ایم؛ اول اینكه حق بیمه بیمه شدگان این صندوق از محل یارانه هایشان پرداخت گردد و یا افراد این حق بیمه را به صورت تقسیط شده بپردازند.

وی با اشاره به اینكه این دو پیشنهاد باید در دولت بررسی شود، اظهار نمود: اگر این دو پیشنهاد به تصویب دولت برسد، می توان این اقدامات را انجام داد. ازاین رو آیین نامه جدید باید به دولت عرضه شود تا اگر تصویب گردید این اقدام را انجام می دهیم.

گفتنی است، صندوق بیمه ایرانی ها از اواسط سال ۸۷ بوجود آمده است. در این صندوق افراد ۵۰ درصد مبلغ حق بیمه را خودشان پرداخت می كنند و ۵۰ درصد باقی مانده از جانب دولت پرداخت می گردد. شرط بیمه شدن در صندوق بیمه ایرانی ها این است كه افراد پوشش بیمه ای دیگری نداشته باشند.
1397/04/19
13:16:16
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است