عضو هیت مدیره نظام پزشكی یزد:

فیزیوتراپی خط مقدم عرضه خدمات توانبخشی است

فیزیوتراپی خط مقدم عرضه خدمات توانبخشی است

پاراسول: عضو هیت مدیره نظام پزشكی یزد با بیان این كه عرضه خدمات تخصصی تر در جهت درمان بیماری های عضلانی و جسمانی مستلزم ارتقای سطح علمی فیزیوتراپیست ها است، اظهار داشت: فیزیوتراپی خط مقدم مقابله صدمه های جسمی و عضلانی و خدمات توانبخشی است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، «محسن صباغی نژاد» در جمع خبرنگاران با بیان این كه فیزیوتراپی یكی از رشته های زیرگروه توانبخشی است، اظهار نمود: با عنایت به این كه سیر بیماری ها و اختلالات جسمی عضلانی جامعه روزبروز زیاد می شود، پرداختن به بحث فیزیوتوراپی ضروری می باشد.
وی با بیان این كه هرم سنی جمعیت ایران در حال افزایش می باشد، اضافه كرد: ارتقای بیش از پیش رشته توانبخشی و به صورت خاص فیزیوتراپی می تواند راهكار خوبی برای مقابله با خیلی از صدمه های جسمی و عضلانی باشد.
عضو هیت مدیره نظام پزشكی یزد در ادامه فیزیوتراپی را همچون رشته های حائز اهمیت در عرضه خدمات توانبخشی دانست و اظهار داشت: افزایش كیفیت زندگی و ارتقای سطح خدمات بهداشتی و سلامت یكی از مهمترین خصوصیت های توسعه رشته فیزیوتراپی است.
صباغی نژاد ارتقای سطح مقطع پایه مدرك فیزیوتراپیست را یكی از دغدغه های جدی این حوزه عنوان نمود و افزود: عرضه خدمات تخصصی تر در جهت درمان بیماری های عضلانی و جسمانی مستلزم ارتقای سطح علمی فیزیوتراپیست ها است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه پیشیگری از بیماری های جسمی و عضلانی را ضروری دانست و بیان كرد: به علت نوع فعالیت افراد جامعه و بی تحرك زیاد بین اقشار مختلف زمینه بروز صدمه های عضلانی بین افراد تشدید شده است.
این مقام مسئول، اظهار داشت: انجمن فیزیوتراپی ایران شاخه استان یزد آمادگی دارد به منظور پیشگیری از صدمه های جسمی و عضلانی خدمات مشاوره مجانی را به متقاضیان عرضه كند.
صباغی نژاد با بیان این كه استان یزد در تمام حوزه های بهداشت و سلامت، سرآمد دیگر استان های كشور است، خاطرنشان كرد: از نظر كمی و كیفی، فیزیوتراپ های استان یزد به نسبت جمعیت در شرایط مطلوب تری قرار دارند.
وی در انتها با اشاره به اهمیت استفاده 100 درصدی از ظرفیت فیزیوتراپیست ها برای ارتقای كیفیت زندگی، اظهار داشت: مسئولان آموزشی وزرات بهداشت و پزشكان با تخصصی های مختلف می توانند با معرفی بیماران به انجمن فیزیوتراپی این مهم را محقق كنند.1397/05/06
14:11:58
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است