لزوم ارتقای كیفیت و كمیت آموزش های پس از ازدواج

لزوم ارتقای كیفیت و كمیت آموزش های پس از ازدواج

پاراسول: مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اظهار داشت: بر طبق سیاست های كلان نظام سلامت و سیاست های جمعیتی ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت، متولی آموزش های حین ازدواج است.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا دكتر سید حامد بركاتی افزود: بر طبق مصوبه هیات دولت، شورای اجتماعی كشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیریت آموزش های سلامت را بر عهده دارد و بخش عمده ای از آموزش های جنسی پس از ازدواج باز بر عهده وزارت بهداشت است.

مدیركل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباب آموزش های حین ازدواج اظهار داشت: آموزش های جنسی صرفا به دوران پس از ازدواج اختصاص خواهد داشت چراكه آموزش های جنسی پیش از ازدواج خلاف عرف، شرع و اجتماع و رفتار سلامت است و اگر آموزش داده شود به شكلی ترویج این رفتار است. بنا بر این باید آموزش های جنسی پس از ازدواج صورت گیرد.

وی اضافه كرد: آموزش های حقوقی ازدواج با قضات و وكلای مورد تایید قوه قضاییه بوده و در بحث آموزش های روانشناسی، سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی همكاری می كنند و مدیریت این آموزش ها بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود.

به گزارش وبدا بركاتی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره آموزش های پس از ازدواج و درخواست ایشان برای ارتقای كیفیت و كمیت این آموزش ها اظهار داشت: مشاوره حین ازدواج در دانشگاه های علوم پزشكی تهران، ایران، شهید بهشتی، البرز و شیراز به صورت استاندارد در حال انجام می باشد. این آموزش ها در گذشته در دانشگاه های علوم پزشكی همدان، گلستان و مشهد نمایش شده بود. همین طور دانشگاه های علوم پزشكی اراك، ساوه، خمین، اصفهان، كاشان و قم به آموزش های جنسی استاندارد شده پس از ازدواج اضافه خواهند شد و استان های گیلان و مازندران باز در اولویت های بعدی برگزاری كارگاه های آموزشی قرار خواهند گرفت و تا آخر سال باز كرمانشاه به دیگر استان ها افزوده خواهد شد.
1397/09/04
17:17:55
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , سلامت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است