صابریان اعلام كرد؛

تسریع روند واکسیناسیون در تهران با مشارکت سازمان اورژانس

تسریع روند واکسیناسیون در تهران با مشارکت سازمان اورژانس

به گزارش پاراسول رئیس مرکز اورژانس تهران درباره اقدامات اورژانس تهران در روزهای کرونا و مشارکت این سازمان در تسریع روند واکسیناسیون، توضیحاتی را عرضه داد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران در برنامه «سلام تهران» که امروز از شبکه پنج سیما پخش گردید، ضمن اشاره به چند برابر شدن زحمات اورژانس تهران در روزهای کرونا، اظهار نمود: بعد از ورود کووید ۱۹ به کشور، همکاران ما بار مضاعفی را به دوش کشیدند. چون در فوریت های پزشکی، ما مکلفیم که در کوتاه ترین زمان، خدمات اولیه را به مددجو عرضه دهیم. بعد از ورود کووید در اسفند ۱۳۹۸، استرس های مقابله با این بیماری بسیار زیاد بود و همکاران بنده بدون شناخت و اطلاعات دقیق به این بیماری، پای کار آمدند و به مردم خدمات دادند.
وی درباره اقدامات انجام شده توسط اورژانس تهران در روزهای کرونا، اظهار داشت: از همان ابتدای شروع این بیماری، انتقال افراد مبتلا به بیمارستان و همینطور عرضه خدمات اولیه مثل مایع درمانی و اکسیژن تراپی، توسط اورژانس به افرادی که در قرنطینه خانگی بودند، انجام می شد. از آغاز انتشار کرونا تا کنون، اورژانس تهران، چهار شهید مدافع سلامت را داشته است. برخی از این افراد، اواخر خدمت خویش را می گذراندند؛ ولی پا پس نکشیدند و تا آخرین لحظه برای عرضه خدمت به مردم ایستادند.
او ضمن اشاره به مشارکت اورژانس تهران در تزریق واکسیناسیون عمومی کرونا، اظهار نمود: تقریباً از ۱۰ روز پیش، طبق دستور دکتر نمکی و دکتر کولی وند، قرار بر این شد که اورژانس تهران در روند واکسیناسیون کمک کنند و به آن سرعت ببخشند. ما حدود ۱۷ مرکز واکسیناسیون را در تهران فعال کردیم. ۶ پایگاه خودرویی داریم که افراد می توانند با ماشین شخصی برای دریافت واکسن تشریف ببرند. ۱۱ مرکز هم به صورت فردی به مردم در زمینه واکسیناسیون عرضه خدمت می کند. علاوه بر آن پنج اتوبوس آمبولانس، دو موبایل کلینیک و چهار آمبولانس را فعال کردیم تا اگر در مرکزی تراکم جمعیت به وجود آمد، همکاران عملیات ویژه به سرعت وارد عملیات شوند تا از تراکم مراجعین و مدت انتظار بکاهند. خدا را شکر، تابحال همه اقدامات به خوبی انجام شده و سرعت واکسیناسیون بالا رفته است.
صابریان ضمن اشاره به حجم بالای مأموریت های اورژانس تهران، تصریح کرد: از آغاز فرایند شروع واکسیناسیون، اورژانس تهران آمادگی خویش را در زمینه تزریق واکسن کرونا و عرضه خدمات اعلام نمود. اورژانس، سازمانی چابک و چالاک است و روزانه با تعداد زیادی مأموریت روبه رو است. با عنایت به ۲۵۰۰ نیروی عملیاتی در تهران، روزانه تقریباً پنج هزار مأموریت صورت می گیرد. بالغ بر ۲۰ تا ۲۵ هزار تماس را پاسخگو هستیم. حداقل ۴۰ درصد این تماس ها، مشاوره کرونا است.
وی با اشاره به اینکه شرایط تحریمی سبب ایجاد مشکل در ورود واکسن به کشور و کند شدن روند واکسیناسیون شده بود، اظهار داشت: شرایط تحریمی ایران سبب شده بود که ورود واکسن کرونا به کشور، سخت باشد. هم اکنون تعداد زیادی واکسن وارد کشور شده و درحال توزیع است. به نظرم هر تعداد واکسن که وارد کشور شود را می توانیم به سرعت تزریق نماییم. به جای این که واکسیناسیون دو میلیون واکسن طی یک هفته صورت گیرد، میتوان در چهار روز انجام داد. تسریع در روند واکسیناسیون، سبب افزایش روحیه در افراد می شود و آن فرد از نظر روانی و اجتماعی می تواند خدمات بهتری را به جامعه خود عرضه نماید.
رئیس مرکز اورژانس تهران در ادامه ضمن اشاره به تزریق روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار واکسن توسط اورژانس تهران، بیان نمود: ورود واکسن در این زمان بسیار گرفتار مشکل بود، ولی حالا روند بسیار خوبی را داریم. ما الان روزانه حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار تزریق را در تهران انجام می دهیم. در صورت وجود واکسن، با ۲۴ ساعته کردن مراکز خود، قادر به افزایش تعداد تزریق به صورت شبانه روزی هم هستیم.
صابریان در انتها اظهار داشت: جامعه واکسینه شده از لحاظ اجتماعی و اقتصادی آرام تر هستند و کم تر گرفتار پیک های مختلف می شوند. تعداد زیادی از بیماران ما، افرادی هستند که در قرنطینه خانگی به سر می برند و یا عوارض ناشی از کرونا را دارند. حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد مأموریت ها برای این افراد است که بار زیادی را برای اورژانس کشور بوجود می آورد. اساسا تسریع روند واکسیناسیون عمومی در جامعه، عوارض ناشی از کرونا را کم تر کرده و بار کاری ما را هم می کاهد.

1400/05/11
19:57:36
0.0 / 5
425
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است