مطالعات محققان انگلیسی نشان می دهد؛

تأثیر مخرب پاندمی کرونا بر سلامت روان کودکان

تأثیر مخرب پاندمی کرونا بر سلامت روان کودکان

در حالیکه کووید۱۹ نه به جوان و نه به پیر رحم کرده است، کودکان بدترین صدمه را دیدند چونکه این بیماری همه گیر آموزش و دوران کودکی عادی آنها را مختل کرد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، شواهد بین المللی فزاینده ای در خصوص افزایش نسبت کودکانی که مشکلات عاطفی یا بالینی قابل توجهی را از زمان شروع کووید گزارش می کنند وجود دارد.
بر اساس گزارش جدیدی از دانشگاه کاردیف انگلستان، بیشتر از یک چهارم نوجوانان ۱۰ تا ۱۱ ساله در طول پاندمی، مشکلات عاطفی یا بالینی قابل توجهی داشتند که نسبت به سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۷ درصد افزایش داشته است.
محققان دریافتند ندیدن اعضای خانواده یا دوستان و اعضای خانواده که مبتلا به کووید هستند یکی از اصلی ترین نگرانی هایی است که کودکان ۱۰ تا ۱۱ سال در طول پاندمی تجربه کرده اند.
بر اساس داده های نظرسنجی، کودکانی که از خانواده های فقیرتر بودند، تقریباً دو برابر بیشتر از کودکانی که از خانواده های مرفه تر بودند، مشکلات عاطفی و رفتاری را گزارش کردند.
پروفسور «گراهام مور»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «در حالی که مردم اغلب می گویند کودکان انعطاف پذیر هستند، داده های ما نشان داده است که این بیماری همه گیر تاثیر قابل توجهی بر سلامت روان کودکان داشته است. خیلی از کودکان بعد از بهبود شرایط فعلی بهبود می یابند. با این وجود، برای بسیاری، تجارب این بیماری همه گیر تاثیر دائمی بر روان آنها خواهد داشت.»
با این حال، این مطالعه نشان داد که باوجود صدمه های عاطفی سنگین ناشی از قرنطینه و یادگیری در خانه، بیشتر کودکان به خوبی با مدارس خود در ارتباط بودند.


منبع:

1400/08/18
11:18:03
0.0 / 5
899
تگهای خبر: آموزش , بیماری , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است