گزارش جدید محققان؛

مرگ و میر قلبی افراد چاق در آمریکا ۳ برابر شده است

مرگ و میر قلبی افراد چاق در آمریکا ۳ برابر شده است

پاراسول: چاقی خیلی از قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تحقیقات جدید نشان میدهد که قلب ممکنست سخت ترین ضربه را متحمل شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بین سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰، مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در رابطه با چاقی در ایالات متحده سه برابر شد و تعدادی از گروه ها لطمه پذیرتر از سایرین بودند.
به طور خاص، بزرگسالان سیاه پوست دارای بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی ناشی از چاقی بودند که بیشترین درصد مرگ و میر در زنان سیاه پوست مشاهده شد.
دکتر «زهرا رئیسی»، متخصص قلب در مؤسسه تحقیقاتی ویلیام هاروی در لندن، اظهار داشت: «مطالعه ما نخستین مطالعه ای است که نشان میدهد این دفعه فزاینده چاقی به افزایش مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی تبدیل می شود.»
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، هم اکنون حدود ۴۲ درصد از آمریکایی ها چاق هستند که حدودا ۱۰ درصد نسبت به دهه گذشته بالا رفته است.
برای این مطالعه، پژوهشگران داده های مربوط به بالای ۲۸۱۰۰۰ مرگ از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰ را تحلیل و بررسی کردند که در آنها چاقی به عنوان یکی از دلیلهای مرگ در یک پایگاه داده ذکر شده بود.
به طور کلی، این مطالعه نشان داد که مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در رابطه با چاقی از ۲.۲ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۱۹۹۹ به ۶.۶ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ بالا رفته است. میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی غیر در رابطه با چاقی در همین دوره کم شده است.
مرگ و میر در افراد چاق عمدتا به سبب سخت شدن شریان ها، حملات قلبی و شرایط در رابطه با فشار خون بالا بود.
مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی ناشی از چاقی در بین سیاه پوستان در مقایسه با هر گروه نژادی دیگر بیشتر بود و بعد از آن بزرگسالان سرخپوست آمریکایی و بزرگسالان بومی آلاسکا قرار داشتند.
در حالی که در این مطالعه، زنان سیاه پوست بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی در رابطه با چاقی را داشتند، مردان بیش از زنان سایر گروههای نژادی، مرگ های ناشی از چاقی را تجربه کردند.

1402/06/20
12:25:22
5.0 / 5
247
تگهای خبر: بیماری , پژوهشگر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است