یافته محققان انگلیسی؛

عارضه پیش دیابت سلامت مغز را به خطر می اندازد

عارضه پیش دیابت سلامت مغز را به خطر می اندازد

پاراسول: تحقیقات نشان می دهد افراد مبتلا به پیش دیابت که قندخون شان از حالت عادی بالاتر است، با افزایش خطر زوال شناختی روبرو هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه کالج لندن در این مطالعه، داده های ۵۰۰ هزار فرد با میانگین سنی ۵۸ سال را بررسی کردند و دریافتند افراد دارای قندخون بالاتر از حد نرمال، ۴۲ درصد بیشتر با احتمال زوال شناختی در طول ۴ سال بعد و ۵۴ درصد بیشتر با ابتلاء به زوال عقل عروق خونی در طول ۸ سال بعد روبرو هستند.
افراد مبتلا به پیش دیابت دارای قندخون بالاتر از حد نرمال هستند، اما اینقدر این میزان قندخون بالا نیست که بعنوان دیابت نوع۲ شناخته شود. ولی بدین معناست که این افراد در معرض خطر ابتلاء به دیابت قرار دارند.
دکتر «ویکتوریا گارفیلد»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «یافته های مطالعاتی ما نشان میدهد که بین ابتلاء به عارضه پیش دیابت و ریسک بالاتر ابتلاء به زوال شناختی ارتباط وجود دارد.»
وی در ادامه می افزاید: «مطالعه قبلی ارتباط بین مشکلات شناختی و دیابت را نشان میدهد و مطالعه ما برای نخستین بار نشان میدهد که میزان قندخون نسبتاً بالا بر سلامت مغز تأثیر دارد.»
افراد مبتلا به دیابت می توانند با داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل، تحرک بیشتر و داشتن وزن سالم خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ را کاهش دهند.


منبع:

1399/12/25
01:44:46
0.0 / 5
1260
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است