محققان پی بردند؛

ورزش شدیدتر به مهار گرسنگی کمک می نماید

ورزش شدیدتر به مهار گرسنگی کمک می نماید

تحقیقات جدید نشان میدهد که ورزش شدید ممکنست به شیوه های غیرمنتظره بر اشتها تأثیر بگذارد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، یک مطالعه جدید نشان داده است که ورزش شدید موجب می شود سطوح بیشتری از مولکول Lac-Phe در خون یافت شود. Lac-Phe با خوردن غذای کمتر و از دست دادن چربی بدن در موش ها مرتبط بود.
محققان می گویند ورزش شدید ممکنست به مهار اشتها و تنظیم چربی بدن در انسان کمک نماید.
تمرینات شدید مواردی هستند که ضربان قلب را می افزایند و شما به سختی نفس می کشید.
به نظر می رسد ممکنست یک دلیل فیزیولوژیکی برای این مساله وجود داشته باشد که به نحوه تأثیر انواع مختلف ورزش بر تولید مواد شیمیایی در بدن مربوط می شود. پژوهشگران می گویند مهار اشتها بعد از ورزش ممکنست به سبب مولکول خاصی باشد که آنرا "Lac-Phe" نامیده اند.
محققان می گویند هر نوع تمرینی سبب تولید این مولکول نمی گردد. تمرینات شدیدتر با مقادیر بیشتری از Lac-Phe در خون مرتبط هستند، در صورتیکه جلسات ورزشی ساده تر با مقادیر کمتری از این ماده مرتبط بود.
این یافته تیم تحقیق را به این حدس و گمان سوق داد که افزایش تولید Lac-Phe در طول ورزش شدیدتر می تواند اشتها را سرکوب کند و در نتیجه منجر به کاهش چربی اضافی بدن شود.
محققان توضیح می دهند: «وقتی ما با شدت کافی ورزش می نماییم، افزایش قابل توجهی در لاکتات به وجود می آید. این لاکتات توسط بدن متابولیزه می شود و محصولاتی از لاکتات تشکیل می شود. یکی از این متابولیت ها Lac-Phe است.
در این مطالعه خاص، پژوهشگران دریافتند که این مولکول به مقدار بیشتری در خون موش ها، اسب های مسابقه و انسان ها بعد از ورزش ظاهر می شود.
به همین دلیل پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که یکی از فواید ورزش ممکنست افزایش Lac-Phe و سرکوب اشتها باشد که منجر به کاهش چربی بیش از اندازه بدن می شود.
یافته ها نشان داد در بین انواع ورزش های موجود در این مطالعه، بیشترین افزایش Lac-Phe در یک جلسه دوی سرعت همه جانبه روی یک دوچرخه ثابت مشاهده شد. بالاترین میزان بعدی بعد از وزنه برداری با شدت متوسط رخ داد. پایین ترین میزان بعد از ۹۰ دقیقه سواری با دوچرخه ثابت مشاهده شد.
این مطالعه نشان میدهد که ورزش های با شدت بالا مانند دوچرخه سواری، دویدن، شنا، و وزنه برداری منجر به بیشترین افزایش Lac-Phe می شود.

1401/04/11
19:49:51
0.0 / 5
188
تگهای خبر: پژوهشگر , تولید , محقق , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است