محققان توصیه می كنند؛

تقویت حافظه با تحرك بدنی

تقویت حافظه با تحرك بدنی

به گزارش پاراسول طبق نتایج جدید، تحرك فیزیكی علاوه بر بدن و مغز، برای افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف هم مفید است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، غالبا در افراد با افزایش سن، مهارت های فكری و حافظه هم كاسته می شود. اختلال شناختی خفیف شدت كمتری نسبت به دمانس (زوال عقل) دارد. اما محققان معتقدند اختلال شناختی خفیف ممكن است منجر به زوال عقل شود.
دكتر رونالد پترسون، سرپرست تیم تحقیق از كلینیك مایو در ایالت مینه سوتا آمریكا، در این باره می گوید: «جالب است كه ورزش می تواند به بهبود حافظه در این مرحله كمك نماید، چراكه هركسی در هر شرایطی می تواند ورزش كند و ورزش كردن برای سلامت عمومی هم فایده دارد. »
وی در ادامه می افزاید: «از آنجائیكه اختلال شناختی خفیف به مرور تبدیل به زوال عقل می شود، مهم است كه این اختلال زودتر از موعد تشخیص داده شود. »
محققان دریافته اند بیش از ۶ درصد افراد دهه ۶۰ سال و بیش از ۳۷ درصد افراد ۸۵ سال به بالا مبتلا به اختلال شناختی خفیف هستند.
پترسون می گوید: «توجه كنید كه اگر دچار فراموشی می شوید و در انجام برخی وظایف دچار مشكل هستید، حتما به پزشك رجوع نمایید و آن را بخشی از روند عادی افزایش سن تلقی نكنید. »
در دستورالعمل جدید كه از جانب انجمن آلزایمر آمریكا تایید شده است، عنوان می گردد كه پزشكان باید به افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف ورزش منظم را تجویز كنند.
 

1396/10/18
15:45:04
5.0 / 5
5175
تگهای خبر: محقق , ورزش , حافظه , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است